Повседневная жизнь

Середній розмір квартир у нових багатоквартирних будинках Росії послідовно знижувався останні 10 років – з 69 квадратних метрів до 56 за підсумками 2014 року, говориться в бюлетені соціально-економічної кризи в Росії, підготовленому Аналітичним центром при уряді РФ, наявного в розпорядженні редакції.

Таким чином, показник впав на 19%, випливає з матеріалів.

Максимум середнього розміру індивідуальних будинків виявився рівно вдвічі більше квартирного (138 квадратних метрів) і був досягнутий у 2004-2007 роках, після чого в кризу середній розмір введених будинків трохи зменшився, а в 2012-2014 роках повернувся до рівня 135 квадратних метрів, можливо, оптимальному для населення, наголошується в дослідженні. Таким чином, середній розмір введених в Росії індивідуальних будинків вже приблизно в 2,4 рази перевищує середній розмір квартир у багатоквартирних будинках.

Розвиток житлового сектора супроводжується зростаючим соціальним розшаруванням: зростає нерівність у розмірах індивідуальних будинків і звичайних квартир, вважає експерт Аналітичного центру Олександр Голяшев.