Строительство жилья

Середній розмір житлоплощі в Росії на людину з 2005 по 2014 роки виріс на 14,3% — до 24 квадратних метрів, слід з бюлетеня соціально-економічної кризи в Росії, підготовленому Аналітичним центром при уряді РФ, наявного в розпорядженні редакції.

Величезний запас потреб у відновленні житлового фонду надовго залишиться стимулом для зростання економіки Росії, вважає експерт Аналітичного центру Олександр Голяшев.

Рівень забезпеченості росіян житлом поки залишається недостатнім порівняно з розвиненими країнами. Він лише в півтора рази вище пізньорадянського показника і втричі нижче рівня житлової забезпеченості громадян США (у США — 70 квадратних метрів на людину, у Німеччині та Франції — 39, у Польщі — 25). Щоб вийти на показник 35 квадратних метрів на людину, Росії потрібно збільшити обсяг житлового фонду у півтора рази. А якщо взяти до уваги необхідність заміщення аварійного, старого, морально застарілого і недостатньо упорядженого житла, то обсяг необхідного будівництва повинен скласти 70– 80% наявного житлового фонду, повідомляється в матеріалах дослідження.