Як повідомляється в програмі Схеми, Російська держкомпанія “Роснефть” продала власний нафтогазовий бізнес Нісану Моісеєву, ізраїльському бізнесменові.

Олександр Сіренко, аналітик консалтингової компанії UPECO, зауважив з цього приводу наступне:

“З початком конфлікту в 2014 році між Україною і Росією, коли почалися бойові дії на Донбасі, коли захопили Крим, російські компанії вирішили покинути Україну або зробити вигляд, що вони йдуть”. Таким чином, новому власнику “пішли” 150 автозаправних станцій (в основному під брендом ТНК), мережа нафтобаз і Лисичанський нафтопереробний завод (ЛНПЗ). Звичайно ж, журналісти спробували “роз’яснити”, що з себе представляє персона покупця. Сергій Куюн, директор консалтингової групи А-95, сказав про нього наступне: “Нісан Моїсеєв відомий на українському ринку нафтопродуктів з 2009 року. У 2015 році його компанія стала найбільшим постачальником нафтопродуктів морем. На сьогодні по ній близько 30 відсотків поставок дизельного палива”.

Але видання Liga.net у своєму розслідуванні наполегливо пов’язує покупця українських активів Роснефть з Віктором Медведчуком.

Останній, як відомо, є кумом президента Росії Володимира Путіна та представником України в гуманітарній підгрупі на переговорах у Мінську.

Ізраїльський бізнесмен не полінувався відповісти журналістам Схем на їхнє питання, начисто відкидаючи подібні зв’язки:

“З паном Медведчуком я знайомий давно, як і з багатьма іншими публічними людьми і бізнесменами. Нас пов’язують дружні відносини, а не ділові. Ніякого відношення пан Медведчук до цим компаній не має, вони належать мені, я — їх єдиний власник”.

Сам Віктор Медведчук коментувати ситуацію не став.