Уряд Чехії 5 липня постановив не приймати до вересня цього року більше біженців – передає Deutsche Welle.

Саме у вересні завершується дія проекту ЄС щодо квот на прийом мігрантів для кожної з країн єврозони. Таким чином, Прага здійснила адекватний з точки зору національної політики крок і офіційно відмовилась приймати біженців, що спочатку прибули до Італії та Греції.

МВС Чехії пояснило відмову брати участь в програмі з перерозподілу мігрантів тим, що система розподілу біженців не працює і ситуація з безпекою змінилася після останніх терактів в Європі.

Відповідно до квот, Чехія мала прийняти 2691 прохачів притулку в ЄС з 120 000. Раніше міністр внутрішніх справ республіки Мілан Хованец заявляв, що біженці яких пропонується переправити до Чехії і які знаходяться в італійських і грецьких таборах, ухиляються від перевірок, проведених службами безпеки.

Чехія готова заборонити прийом мігрантів, навіть через погрози Євросоюзу ввести економічні санкції Це не перша країна Єврозони, яка висловила категоричну заборону на прийом біженців. Через загрозу безпеці Угорщина Австрія та Польща вже відмовились реалізовувати проект ЄС.

Нагадаємо, 4 липня глава МВС Польщі Маріуш Блащак заявив про необхідність відмовити у в’їзді мігрантам-мусульманам. На думку польського міністра, загроза терористичних актів, які здійснюють мусульманські терористи в Західній Європі, – «це факт, а не інциденти», а сама політкоректність країн Європи «приносить погані плоди».