ПАТ «НАК «Нафтогаз України» 2 травня уклало угоду з компанією «Ryder Scott Company, L.P.» (США) про консультаційні послуги в галузі геології за $71 тис. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До липня проведуть незалежну оцінку резервів вуглеводнів родовищ і площ філії «Нафтогазу» в Єгипті. Йдеться про сім родовищ на східній території Alam El Shawish у Західній пустелі, концесійна угода щодо якої була укладена 13 грудня 2006 року з «The Egyptian General Petroleum Corporation».

Нинішню додаткову закупівлю провели за переговорною процедурою в того самого постачальника для уніфікації. Замовник послався на науково-правовий експертний висновок Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАНУ від 12 березня 2018 року №126/54-е. За даними «Вісника держзакупівель», у 2015 році американська консалтингова компанія «Ryder Scott Company, L.P.» виграла тендер щодо оцінки запасів «Нафтогазу», його філії в Єгипті, «Чорноморнафтогазу» та «Укргазвидобування» за $1,50 млн.

Нагадаємо, восени 2017 року «Нафтогаз» за $1,25 млн замовив компанії «Lazard Freres SAS» (Франція) інвестиційно-банківські послуги щодо активів, пов’язаних із розвідкою, розробкою і видобуванням вуглеводнів у Єгипті. За словами голова правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва, вони є неприбутковими, тому держкомпанія розглядає можливість їх продати. Мова йде про три концесійні угоди «Нафтогазу» і Єгипту про нафтову розвідку та експлуатацію.