За три місяці 2018 року нещодавно створене комунальне підприємство «Інформаційні системи» (Дніпро) провело 16 торгів, три з яких не відбулися, а в 13 виграла єдина фірма ТОВ «І.М.-Бест» на загальну суму 28,89 млн грн. Про це написав Максим Шевєлєв у «БюроUA».

У лютому 2018 року «Інформсистеми» оголосили тендерів на закупівлю модулів автоматизованого управління об’єктами систем диспетчеризації ліфтів для 8 районів Дніпра. У всіх тендерах учасниками були ФОП Георгій Щеглов і «І.М.-Бест». У всіх тендерах перемогу здобуло «І.М.-Бест», отримавши підрядів на загальну суму 16,13 млн грн.

Переможець повинен поставити обладнання, встановити його і налагодити роботу. У документації «І.М.-Бест» вказав, що для виконання умов договору фірма планує залучити до роботи ТОВ «Диспетчер СІТІ», яке буде виконувати монтаж, наладку і запуск обладнання. Поставку обладнання «І.М.-Бест» доручило ТОВ «ТПД №1». Транспортний засіб, на якому буде здійснюватися доставка товару, «ТПД № 1» орендує у Євгена Мороза. Договір оренди між Морозом і «ТПД № 1» був укладений у присутності і за згодою дружини Мороза Русаліни Фентісової.

У березні «Інформсистеми» провели торги щодо закупівлі апаратно-програмного комплексу автоматизованої системи диспетчеризації ліфтів. Учасниками тендеру були все ті ж «І.М.-Бест» і Щеглов. Переможцем знову став «І.М.-Бест» з ціновою пропозицією 4,15 млн грн. Того ж місяця КП провело торги на закупівлю послуг «по розробці модуля програмного забезпечення інтеграції системи управління об’єктами мереж освітлення міста в систему головного центру автоматизованого управління». Список учасників не змінився. Переміг «І.М.-Бест» (693 тис грн.)

У квітні КП провело тендер на закупівлю послуг «по розробці модуля програмного забезпечення взаємодії систем управління об’єктами мереж освітлення міста, автоматизованої системи диспетчеризації ліфтів та автоматизованої системи управління дорожнім рухом». Цього разу учасників було більше: ТОВ «Інститут розробки інформаційних систем», «І.М.-Бест», ТОВ «Ю-чарджед», ФОП Щеглов і ФОП Ліна Блажкунова. Вперше «І.М.-Бест» знизило вартість пропозиції – з 4,20 млн грн. до 3,70 млн грн. Найвигіднішу пропозицію ТОВ «Інститут розробки інформаційних систем» тендерний комітет відхилив. Переможцем знову стало «І.М.-Бест».

У квітні «Інформаційні системи» провели торги із закупівлі апаратного комплексу взаємодії систем управління об’єктами мереж освітлення міста, автоматизованої системи диспетчеризації ліфтів та автоматизованої системи управління дорожнім рухом. Брали участь в торгах ФОП Блажкунова, ФОП Щеглов і «І.М.-Бест», яке і перемогло з пропозицією 4,20 млн грн.

ТОВ «І.М.-Бест» було створено в 2011 році в Києві. З початку року засновником і директором фірми є житель Дніпра Василь Самойлов. «І.М.-Бест» і підприємець Щеглов один одному не чужі. Так, на один з тендерів КП ФОП Щеглов подав документ з печаткою свого конкурента «І.М.-Бест». Єдині торги, в яких брало участь «І.М.-Бест». – ті, які проводило КП «Інформаційні системи».

КП «Інформаційні системи» очолює Катерина Смирна. Заступник Смирної з юридичних питань і відповідальний за проведення торгів КП – Сергій Салін. Донедавна Салін разом з Сергієм Смирним був співзасновником в ТОВ «ЮБ« Смирний і партнери ». Наразі засновником і керівником компанії є Сергій Смирний – чоловік керівника КП «Інформаційні системи» Катерини Смирної. В Фейсбук він зареєстрований як Сергій Дніпровський. У друзях у Сергія Смирного і Катерини Смирної є конкурент «І.М.Бест» підприємець Щеглов, а також Русаліна Фентісова – дружина згаданого Євгена Мороза.