Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення суду першої інстанції, згідно з яким було зупинено дію наказу Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва про скасування декларації про початок ведення будівельних робіт по вул. Радистів, 40 в селищі Биківня неподалік від станції метро «Лісова», де будується ЖК «Лісова казка-2». Про це написала Анна Камєліна у «KиевVласті» з посиланням на рішення суду від 28 серпня.

У квітні 2018 року «Комфорт-Групп» звернувся до Окружного адмінсуду Києва з вимогою визнати протиправним та скасувати наказ Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК) КМДА від 02.04.2018, яким ДАБК скасував видані декларації про початок будівельних робіт за адресою вул. Радистів, 40 у Деснянському районі Києва: будівництво багатоквартирних житлових будинків (I черга, буд 4 та II черга, буд 3, замовник «Комфорт-Групп»).

У травні позивач подав клопотання про забезпечення позову, в якому просив припинити дію наказу. В обґрунтуванні клопотання «Комфорт-Групп» зазначив, що у зв’язку зі скасуванням будівельних декларацій генпідрядник – ТОВ «АЕС-Групп» – не має можливості проводити будівельні роботи, в результаті чого «АЕС-Групп» пред’явив позивачу претензії на суму 929 тис грн. за простій в 15 днів.

Також «Комфорт-Групп» посилався на те, що оскаржуваний наказ підриває його ділову репутацію і провокує спроби здійснення рейдерського захоплення будівництва по вул. Радистів, 40. В результаті, в травні Окружний адмінсуд Києва клопотання ТОВ «Комфорт-Груп» задовольнив і фірма отримала право продовжити будівництво.

В подальшому ДАБК КМДА звернувся до суду з апеляційною скаргою, намагаючись скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове рішення, яким було б відмовлено в задоволенні клопотання ТОВ «Комфорт-Груп» про забезпечення позову.

Апеляційний адмінсуд з’ясував, що суд першої інстанції виходив з того, що наказ ДАБК від 02.04.2018 позбавив «Комфорт-Групп» можливості виконувати свої зобов’язання за договорами генпідряду про капбудівництво, укладених з ТОВ «АЕС-Груп» у 2017 р., що завдає шкоди діловій репутації позивача.

Водночас, апеляція не погодилася з рішенням суду першої інстанції і дійшла висновку, що «Комфорт-груп» не надав матеріали, які б свідчили про очевидну небезпеку заподіяння шкоди його правам та інтересам чи про очевидну протиправність оскаржуваного рішення. «Суд не має права вживати заходів забезпечення позову, які фактично рівнозначні задоволенню позовних вимог», – йдеться у висновку колегії суддів, які задовольнили апеляційну скаргу Департаменту з питань ДАБК КМДА, відмовивши в задоволенні клопотання «Комфорт-Груп» про забезпечення адмінпозову.

Видання нагадує, що мова йде про другу чергу будівництва скандального ЖК «Лісова казка». Цей житлокомплекс будується на землі, яка відводилася зовсім під інші цілі. Втім, у липні 2018 р. депутати Київради узаконили будівництво самобуду ЖК «Лісова казка-2», який зводився на землях виробничого призначення.

ТОВ «Комфорт-Групп» було зареєстровано у 2016 р. Засновником є Роман Дріжденко, керівник Євгеній Рубан. Водночас, будівництво «Лісових казок» пов’язують з іншими людьми.

Орендарем земельної ділянки, на якій ведеться будівництво ЖК, є ПрАТ «Рембудзв’язок. В 2007 році 88% акцій компанії скупив Микола Миколайович Легеза – син Миколи Андрійовича Легези.

Микола Андрійович Легеза – екс-депутат Київради (1996-2006 роки). З 1999 року Легеза займав також посаду начальника відділу з питань містобудування та землекористування Київради. Пізніше він входив і до складу постійної комісії Київради з питань землекористування. З 1991 р. Микола Легеза обіймав посаду голови ради місцевого самоврядування селища Биківня.

Від «Наших грошей»:

Згідно з даними Smida, до 2018 р. Миколі Миколайовичу Легезі належало 36% акцій ПрАТ «Рембудзв’язок», Миколі Андрійовичу Легезі 54%. Станом на 2 квартал цього року власником 90% акцій вказано ТОВ «Техносфера-караван».