Російське громадянство, невідповідність рівня доходів задекларованим, родинні зв‘язки з особами, проти яких за оборудки щодо заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах порушено кримінальне провадження. І це, на жаль, не американський бойовик, це наші українські реалії з підбором кандидатів на посади першого заступника та заступника Держрезерву України.

Такий аж занадто яскравий послужний список мають два з п‘яти кандидатів на посади першого заступника та заступника Голови Державного агентства резерву України, що були допущенні до проходження відповідного конкурсу, оголошеного рішенням Уряду наприкінці серпня поточного року. 18 вересня вже відбувся перший етап конкурсного відбору, а саме тестування щодо визначення рівня володіння англійською мовою. Проміжкові результати Держрезерв поки не оприлюднює, однак, деякі розслідування ЗМІ вже виявили кричущі подробиці про деяких кандидатів на посади у одній зі стратегічних структур країни.

А саме, мова йде про пана Павла Володимировича Котова, що, на разі, є помічником-консультантом народного депутата України Артура Герасимова. Так, у розпорядження журналістів потрапила інформація про те, що пан Котов, працюючи фактично у законодавчому органі, та, претендуючи на одну з ТОП-посад у Держрезерві – стратегічній структурі виконавчої влади, є громадянином Росії, має відповідний паспорт громадянина країни-агресора. Більше того, маючи зобов‘язання декларувати свої доходи, пан Котов подає завідомо неправдиві дані до реєстру декларацій, адже як тоді назвати можливість винаймати житло загальною площею майже 103 м. кв. за понад 150 тис. грн. у рік, маючи тільки задекларований дохід від роботи помічником-консультантом народного депутата у розмірі майже 38 тис. грн. на рік?

Не менш цікавим персонажем перегонів за крісла у Держрезерві є й така собі Вікторія Михайлівна Дмитрушко, що є директором ТОВ «Світ борошна». Правдивість задекларованих цією пані доходів також викликає неабиякі сумніви, адже у декларації пані Вікторії вказано, що очолюване нею підприємство з гучною назвою «Світ борошна» за минулий рік отримало доходів на суму 120 000 грн., і цей дохід був отриманий виключно від здавання в оренду приміщень. Також, згадуване товариство не веде активної фінансово-господарської діяльності, а зареєстрованим місцезнаходженням є приватна квартира у Шевченківському районі столиці, яка є місцем масової реєстрації фіктивних компаній.

31232

Більш того, декларуючи доволі скромний дохід підприємства, так ще близько 15 тис. грн. соціальних виплат за народження дитини, пані Дмитрушко мала змогу позичити комусь суму у понад три мільйони гривень.

Однак, на цьому «особливі навички» претендента на посаду заступника Голови Держрезерву не закінчуються. Як виявилось, Вікторія Дмитрушко має сімейні зв‘язки з колишнім керівником ПАТ «Аграрний фонд» Олександром Кірюком. Окрім того, що пані Дмитрушко не зазначила у своїй декларації інформацію щодо доходів пана Кірюка, маючи з ним спільну дитину та фактично спільно з ним проживаючи, так ще й цікаво, що проти Олександра Кірюка Генеральною прокуратурою України порушено кримінальне провадження та ще у 2015 році направлено до суду обвинувальний акт за звинуваченням у заволодінні чужим майном у особливо великих розмірах.

Такий насичений «список досягнень» та завидна регулярність претендування саме на вищі посади у Держрезерві (Павло Котов подавав свою кандидатуру й на попередній конкурс на посаду заступника Голови Держрезерву, у якому, зрештою, було обрано Дмитра Булатова)– структурі, що має стратегічно важливе значення для безпеки країни, викликають низку питань до всіх структур, причетних до відбору
та перевірки кандидатів на такі посади. Адже, нагадаємо, посади першого заступника та заступника голови Держрезерву передбачають доступ по державної таємниці.

То ж, шановні, запасаємось поп-корном, попереду тільки найцікавіше: чи віддамо доступ до стратегічних резервів панові з російським громадянством? Чи можливо, посадимо в одне з Топ-крісел Держрезерву пані, яка має не менш ризикові зв‘язки, які фактично приховує, та відверто бреше про свої доходи. Далі обов‘язково буде…..