Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції у Брюсселі перед початком дводенної зустрічі міністрів оборони країн Альянсу, яка пройде 3-4 жовтня, висловив сподівання, що Будапешт та Київ вирішать суперечку щодо закону про освіту, через яку Угорщина блокує зустрічі в рамках співпраці України з ЄС і НАТО.

“Україна – важливий партнер НАТО і треба пам’ятати, що одна з головних причини, чому НАТО втілює найбільшу адаптацію колективної безпеки та зміцнює нашу колективну безпеку, пояснюється агресивними діями Росії проти України, і тому Україна є важливим партнером для НАТО”, – сказав Столтенберг.

“Я сподіваюся, що Україна та Угорщина вирішать розбіжності. Лише від Будапешта та Києва залежить пошук рішення. Ми зі свого боку продовжимо надавати практичну і політичну допомогу Україні. Ми зустрічалися з президентом Порошенком на саміті у липні, та продовжуємо проводити зустрічі з урядом і надаємо політичну і практичну підтримку”, – додав він.

Нагадаємо, що Угорщина блокує зустрічі в рамках співпраці України з ЄС і НАТО через ухвалений Києвом закон про освіту, який набрав чинності 28 вересня 2017 року.