Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» у другому півріччі уклала низку угод про друк підручників на загальну суму 402,35 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Тендери провели за переговорною процедурою, бо саме ці видавництва мають виключні майнові права на підручники. Список останніх затверджує Міністерство освіти та науки.

Цьогоріч замовлено підручники з різних предметів для звичайних, спеціальних шкіл та шкіл із навчанням мовами національних меншин (перелік із цінами наведено нижче).

Найдорожчим виявився підручник з української мови для глухих учнів 5 класу від державного спецвидавництва «Либідь», який коштує 669 грн. за екземпляр. Це пояснюється мізерним накладом у 306 книжок і специфікою викладання.

Малотиражна математика для 1 класу польських шкіл від МПП «Букрек» обійшлася у 599 грн., а гагаузька мова для 10 класу українських шкіл – у 595 грн. за книжку.

Підручники з великими накладами від 10 тис екземплярів коштують по 25-80 грн.

Найбільшим накладом у 269 тис штук на найбільшу суму в 9,16 млн грн. видадуть у ТОВ Видавництво «Ранок» підручник «Фізика (рівень стандарту, за навчальною програмою авторського колективу під керівництвом Локтєва В.М.)» для 10 класу по 34 грн.

Найбільшими підрядниками освітян, які загалом отримали половину коштів, стали ТОВ Видавництво «Ранок» – 108,65 млн грн., ТОВ «Видавництво «Генеза» – 52,20 млн грн. і ТОВ «Український освітянський видавничий центр «Оріон» – 46,43 млн грн.

Засновниками харківського «Ранку» є Віктор Круглов та ТОВ «Видавнича Група «Основа», зареєстроване Інною Гришиною та ТОВ «Тріада Принт», чиїми власниками є той же Круглов і Заза Джеджея.

Київською «Генезою» володіють Олексій Дубас, Віктор Єзловецький, Володимир Дейкало, Олег Фурман і Марія Чижевська.

Засновником київського «УОВЦ «Оріон» є Олег Костенко з-під Києва. Він також володіє ТОВ «Перший український незалежний науково-дослідницький видавничий центр» із Володимиром Васкулом, який колись керував нині припиненим ТОВ «Генеза-Південь».