Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Держфінмоніторингом та Підрозділом фінансової розвідки Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський підписав з Головою Підрозділу фінансової розвідки Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Яном Мінотом новий Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Так, Держфінмоніторинг і Підрозділ фінансової розвідки Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії мають підвищити ефективність обміну інформацією про фінансові операції, які можуть бути пов’язані з підозрою у легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення.
З текстом Меморандуму можна ознайомитись у розділі «Міжнародне співробітництво \ Меморандуми про взаєморозуміння».
Наразі Держфінмоніторингом укладено 76 міжнародних угод щодо співробітництва з підрозділами фінансових розвідок іноземних держав.
черкасский игорь
Нагадаємо, у період з 24 по 27 вересня 2018 року у м. Сідней (Австралія) відбулось чергове 25-те Пленарне засідання Егмонтської Групи підрозділів фінансової розвідки*, участь у якому взяли представники Державної служби фінансового моніторингу. У засіданні задіяно понад 400 делегатів з 155 підрозділів фінансових розвідок (ПФР) країн світу, розповів журналістам голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Борисович Черкаський.

Традиційно в ході Пленарного засідання підведено підсумки конкурсу «Найкраща справа Егмонтської Групи» (BECA), як виняткової справи, що демонструє багатосторонню співпрацю у справі про корупцію, яка призвела до успішного повернення активів. За результатами ретельного відбору справ, що передував Пленарному засіданню, серед учасників фіналістом вперше стала Україна.

Під час голосування ПФР-членів Егмонтської Групи розслідування Державної служби фінансового моніторингу України визнано переможцем зазначеного престижного конкурсу. Справа стосувалась багатоступеневого та безпрецедентного за своєю складністю розслідування корупції та відмивання коштів колишніми високопосадовцями України, зазначає Ігор Черкаський.

Так, на початковому етапі даної справи Держфінмоніторингом проводилось декілька окремих, не пов’язаних між собою, розслідувань, які базувались на повідомленнях про підозрілу діяльність за участю, як національних, так і закордонних компаній. Аналіз зазначених повідомлень виявив, що частина з підозрілих компаній пов’язані з колишніми українськими високопосадовцями.