ПАТ «Укргазвидобування» 26 грудня уклало угоду з компанією «MWDPlanet and Lumen Corporation» (Канада) обладнання на $2,37 млн, або 65,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До літа для філії «УГВ-Сервіс» у село Селещина на Полтавщині поставлять комплекс обладнання безпровідної телеметричної системи з гідравлічним каналом зв’язку власного виробництва у 2018 році з річною гарантією і проведенням тренінгу для персоналу.

Передбачено виплату забезпеченого банківською гарантією авансу 50% протягом 45 календарних днів та решти акредитивом протягом 30 робочих днів після поставки.

Закупівлю провели без відкритих торгів, посилаючись на відсутність конкуренції та альтернативи. Згідно протоколу засідання тендерного комітету, у липні 2018 року «Укргазвидобування» відмінило відкриті торги на закупівлю такої системи після відхилення всіх трьох учасників:

ТОВ «НГ Технологія» із продукцією «MWDPlanet» за 85,80 млн грн. – через відсутність копій діючого сертифікату системи управління якістю ISO 9001:2008 (або пізніше) та/або АРІ Spec Q1 та діючого сертифікату про відповідність API Spec 7-1;
компанію «USA Denimex Inc» із продукцією «Compass Directional Guidance Inc» (США) за 89,20 млн грн. – через невідповідність паспортів заявленому обладнанню;
ТОВ «Ендейвер» із продукцією «National Oilwell Varco» (США) за 89,20 млн грн. – через ненадання пакету оригіналів документів.

Однак під час розгляду пропозицій «MWDPlanet» надіслала комерційну пропозицію із ціною, на третину нижчою від ціни її дилера «НГ Технологія». Виробник пояснив, що планував прийти на відмінені торги без залучення посередників, але у період уточнень був змушений скористатись послугами сторонніх компаній. Причиною стали умови оплати і подання банківських гарантій, які створюють значне процесуальне і фінансове навантаження на комерційні банки Канади, що обслуговують виробників, внаслідок чого ростуть адміністративні витрати і ризики банків та виробників.

Для економії коштів і через відсутність інших пропозицій, які відповідали б технічним критеріям, тендерний комітет дозволив Департаменту буріння укласти прямий договір із «MWDPlanet». При цьому була врахована рекомендація Департаменту внутрішнього контролю та управління ризиками передбачити банківську гарантію повернення авансу.

Канадська «MWDPlanet», президентом і засновником якої вказано Бориса Кучеренка, а керуючим директором – Ірину Кучеренко, вперше отримала підряд в Україні.