У Рівненському міському суді обрали запобіжний захід затриманому на хабарі начальнику обласного Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції Ігорю Мічуді.

Ігор Мічуда підозрюється у вимаганні та отриманні хабарі у сумі 400 тисяч гривень за нестворення перешкод у здійсненні підприємницької діяльності у сфері будівництва та непроведення перевірок на об’єкті будівництва.

Кошти перераховувалися на рахунок приватного підприємства, "підконтрольного" зловмисникам, йшлося у повідомленні військової прокуратури.

Суддя Ореховська

Ігор Мічуда був затриманий 25 травня за вчинення опору та погроз правоохоронцям. Наступного дня йому було повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 342 та ч. 1 ст. 345 КК України.

Вже у суді підозрюваний заявив, що правоохоронці «тиснуть на нього».

– Мене пресують правоохоронні органи, на які я маю інформацію, – додав він.

На початку засідання підозрюваний заявив клопотання про заслуховування свідка – Лілію Кравець, на чиїй квартирі, власне, й затримували Ігоря Мічуду, а також понятих, працівників підрозділу КОРД та здійснення перегляду відео обшуку.

– Підозра обґрунтована, докази також надані суду, а всі ці клопотання – тільки з метою затягнути слухання у даній справі, – сказав військовий прокурор Руслан Цар.

Суддя Ореховська задовольнила клопотання частково – допитати свідка Лілію Кравець.

Як зачитав у суді військовий прокурор, Мічуда, використовуючи свої службові повноваження у злочинних цілях, шляхом вимагання та одержання неправомірної вигоди від суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері будівництва, вступив у попередню змову зі своїм сином Мічудою А.І, через якого висловив заступнику директора ПП «Буд Кепітал Менеджмент» (заявнику) вимогу про надання неправомірної вигоди з метою невиявлення під час перевірки порушень вимог законодавства, будівельних норм, стандартів на об’єкті за адресою: м. Рівне, вул. Гагаріна-Костромській, де ПП «Буд Кепітал Менеджмент» здійснює будівництво багатоквартирного будинку. Розмір неправомірної вигоди повинен складати по 100 тисяч гривень за кожен місяць, поки триватиме будівництво. При цьому з метою приховання своєї протиправної діяльності Мічуда І. В. та Мічуда А.І. вказали заявнику, що вказані грошові кошти він має перерахувати кошти на розрахунковий рахунок ПП «Мекка». Одночасно із цим Мічуда неодноразово висловлював погрози, що у разі ненадання вказаної суми неправомірної вигоди, як начальник ДАБІ у Рівненській області, буде вживати заходи щодо припинення будівництва та притягнення до відповідальності керівництва ПП «Буд Кепітал Менеджмент» за порушення будівельних норм.

26 квітня заявник звернувся до правоохоронних органів, після цього почав діяти під контролем правоохоронних органів. Після чого він перерахувати фірмі «Мекка» 100 тисяч гривень.

15 травня зустрівся з Мічудою у приміщенні «Нью-Йорк Піца». Мічуда підтвердив перерахунок коштів. І висловив вимогу перерахувати ще 300 тисяч гривень до 17 травня. При цьому пригрозив, що якщо гроші не перерахують, то будівництво буде зупинено, а на керівництво буде складено протоколи у сфері будівництва.

Гроші були перераховані.

Військовий прокурор Руслан Цар

Уже під час обшуку 25 травня погрожував правоохоронцям зброєю. За що і був затриманий.

Військові прокурори просили взяти підозрюваний під варту строком на 60 діб без альтернативи внесення застави.

– Підозрюваний має тісні зв’язки з працівниками правоохоронних органів, з керівниками контролюючих органів, може впливати на свідків та інших учасників провадження та використовуючи свої повноваження, свою владу може знищити чи спотворити документи, що є доказами у справі, – сказав військовий прокурор. – Подальше його перебування на посаді може негативно позначитися на розслідуванні.

Адвокат підозрюваного Ігор Солімчук: Кошти Мічуда не отримав. Кошти передалися на розрахунковий рахунок.

Ігор Солімчук

Військовий прокурор Максим Пандяк: Дані кошти перераховувались за нібито доставку товарів… Мічуда з метою конспірації залучив свого сина, який є директором ПП «Мекка», якому надав рахунок. У подальшому вказані кошти були перераховані на вказаний рахунок. Крім того здійснюючи перевірку з’ясувалося, що Мічуда декларує як безповоротну грошову допомогу від ПП «Мекка».

Ігор Мічуда: Андрій Ігорович (син) – не директор, він працював комерційним директором, а на даний момент не працює офіційно. Поставки здійснювали згідно контракту… У 2008 році я передав корпоративні права на фірму «Мекка» іншим людям. Потім певний час я просто там був директором. До ПП «Буд Кепітал Менеджент» я стосунку не маю.

Також військові прокурори повідомили, що під час обшуку офісного приміщення на вул. Кн. Володимира, 108 у Мічуди знайшли зброю, карабіни. На даний час її планується направити на експертизу.

Мічуда так пояснив демонстрацію зброї та свою поведінку: Я не направляв нічого. А після криків я заступився… Я прийшов у гості до Кравець Лілії. І в цей момент прийшли люди. Я почув крики, як її викручують руки. У цей момент я почув крики прокурора: «Зброя!», і отут з’явився КОРД. Тоді я зрозумів, що це справді обшук. Так, я сказав нецензурні слова, але я поросив (їх) дочекатися адвоката.

Адвокат запитав свого підзахисного чому той носить зброю. «Я постійно отримую повідомлення про погрози», сказав підозрюваний.

Свідок Лілія Кравець

Після цього у суді заслухали свідка Лілію Кравець, яка заявила про отримання ушкоджень під час обшуку:
– Вони (правоохоронці, авт.) мене запитали, чи є хтось ще присутній. Потім мене відштовхнули. У цей момент вийшов Ігор Володимирович. Я почала кричати. Вони почали відходити, а далі зайшов Омон (малося на увазі КОРД, авт.), – сказала свідок.

Слідча суддя Ореховська ухвалила взяти Мічуду під варту на 60 діб (без альтернативи внесення застави). Адвокат підозрюваного Ігор Солімчук заявив, що подаватиме на це рішення апеляцію.

 

 

 

Денис ГРИЩУК

©charivne.info