Проект «Віртуальний музей спадщини князів Острозьких» здобув перемогу у конкурсі «Створюємо інноваційний культурний продукт» від Українського культурного фонду. На його реалізацію витратять 415 тисяч гривень. Про це повідомляє charivne.info.

Презентація проекту відбулась у Рівному у середу, 12 червня. Про особливості майбутнього музею розповіли керівниця Туристично-інформаційного центру Острога Анастасія Драчук і завідувачка відділу туризму та охорони культурної спадщини Олеся Гощук.

“Віртуальний проект ми плануємо реалізувати упродовж 5 місяців. Він має на меті створити унікальний продукт, який буде презентувати онлайн експонати з музею Князів Острозьких. Перш за все ми оцифруємо експонати. Їх близько 20. Будуть створені їхні 3D моделі, адже так цікавіше буде сприймати експонат, його можна буде роздивитись з різних боків. Сайт матиме п’ять мовних версій: українську, англійську, польську, білоруську і литовську. Адже спадщина князів Острозьких є не лише в Україні. Вона знана в Польщі, Білорусі та особливо в Литві, – розповіла керівниця ТіЦу Острога.

Крім того, планують відзняти п’ять відеороликів у форматі 360 градусів, коли відео можна гортати та дивитись з усіх сторін. Такі відео можна переглядати гортаючи мишкою, повертаючи телефон або ж за допомогою AR-окулярів.

Партнери проекту: Державний історико-культурний заповідник м. Острога, Національний університет “Острозька академія”, Студія розвитку туристичного іміджу малих міст New Cave Media.

©my.rv.ua