Головний «опозиціонер» Щербанів, депутат Анатолій Вертелецький, хоче приватизувати Тростянецький дитячий садочок «Колосок». Про серйозність його намірів свідчить зірваний конкурс на посаду директора навчального закладу. Через бажання Вертелецького заробити на дітях страждають мешканці громади: садочок може вчасно не відкритися до навчального року.

Некомпетентні вчителі та російськомовне навчання — що чекає на Щербанівську ОТГ?

Приблизна вартість утримання однієї дитини в державному дитячому садочку — 16 тис. грн на рік. Сюди входять педагогічна робота та медичний огляд лікарів. У деяких державних садочках батьки окремо сплачують за харчування від 400 до 650 грн на місяць.

У приватних дошкільних навчальних закладах ситуація дещо інша. Наприклад, в області середня ціна за навчання в приватному дитсадку складає 4 тис. грн на місяць. А це — 48 тис. грн на рік.

Проте приватний садочок не гарантує гарну якість сервісу та належне ставлення до вашої дитини. Деякі приватні заклади взагалі не пропонують огляд медичного персоналу, та й самі працівники не завжди мають медкнижки. Вихователі спілкуються з дітьми російською та навчають за російськомовною літературою. Вони також лінуються і не завжди компетентні в роботі з дітьми. Щербанівській ОТГ загрожує така ж ситуація, тому що Анатолій Вертелецький думає лише про власні амбіції і хоче приватизувати дитсадок «Колосок».

Анатолій Вертелецький. Розхитування ситуації для власного заробітку

Раніше Вертелецький розхитував ситуацію щодо призначення директора Щербанівського ліцею. Він намагався переконати місцевих жителів, що теперішня директорка отримала цю посаду завдяки своїм «домовленостям» із головою сільради Ігорем Проциком.

Анатолiй Вертелецький


Ольга Шокодко

Анатолій Вертелецький

Засiдання конкурсноi комсii

Тому, щоб конкурс на призначення директора дитсадка «Колосок» був чесним, мешканці надіслали Ігорю Процику колективне звернення. У ньому просили підтримати кандидатуру Ольги Шокодько та включити до складу комісії Алю Семенюту. Яка, до речі, є помічницею Анатолія Вертелецького.

Депутат планує використати садочок у своїх особистих цілях, щоб заробляти на жителях Тростянця. Для цього він об’єднався з місцевою фермеркою Жанною Мірошніченко, яка допомагає йому з рейдерським захопленням садочка.

Замість чесного конкурсу — закритий дитячий садок

6 липня у приміщені Тростянецького будинку культури мав відбутися конкурс на посаду директора садочку. Проте напередодні Ольга Шокодько зняла свою кандидатуру. Місцевій пресі пояснила вчинок тиском Щербанівської сільради.

Анатолію Вертелецькому разом із помічниками вдалося зірвати конкурс на призначення директора навчального закладу. Є ймовірність того, що й наступний «етап» знову пройде безрезультатно. Під виглядом спроб зробити конкурс чесним Вертелецький доклав максимум зусиль, щоб він взагалі не відбувся. Незважаючи на те, що сільрада пішла назустріч людям.

Жителі скаржаться, що через маніпуляції Вертелецького садочок може не відкритися до початку навчального року. У результаті діти залишаться надворі, без харчування та належних умов.