Лише шість районів буде на Львівщині. Їхнім керівникам залишать формальні повноваження та обмежене фінансування. Громади будуть самі витрачати гроші на свої потреби. А людям більше не треба буде зі села їхати в районний центр за довідкою чи паспортом. Коли такі новації запрацюють, дізнавалася наша Оксана Тучак.

Дрогобицький, Самбірський, Стрийський, Львівський, Червоноградський та Золочівський райони будуть на Львівщині. Їхні керівники наглядатимуть за владами громад та слідкуватимуть за виконанням держпрограм. Але штати їхніх адміністрацій скоротять. Каже тимчасова директорка департаменту економічного розвитку Львівщини Марта Бухтіярова.

Навіть біометричні паспорти виготовлятимуть в центрі громади. А ще люди самі будуть вирішувати, на що витрачати гроші в селі. На Львівщині мають сформувати 67 громад і фахівці сподіваються, що більшість встигне до кінця року. Розповів радник з децентралізації львівського центру розвитку місцевого самоврядування Тарас Баранецький

Для створення нових районів потрібні зміни до законів. Для того, щоб райадміністрації та державні служби передали повноваження на місця. Це стосується екології, ремонту доріг, архбудконтролю, геокадастру та інших структур. Без цих змін, реформа повноцінно не запрацює.

© ТРК “Львівська Хвиля”