Із хаосом на українсько-польському планують навести лад. Новації хочуть впровадити аби полегшити  перетинання пунктів пропуску людям на приватних авто. Якщо ініціативу підтримають – вже невдовзі жителі Львівщини зможуть здавати свої паспорти на перевірку, залишаючись в машині.

Саме так практикують іноземці. Польська сторона забирає закордонні паспорти на перевірку, коли люди в автівці чи автобусі. Натомість, з українського боку доводиться бігати із документами  ледь не по пункті пропуску і вистоювати у чергах. На цій проблемі закцентувала громадська активістка Галина Янко під час апаратної наради в обл. держ адміністрації. 

"У нас повний хаос. Люди підбігають до тих віконечок, всі стоять у чергах. То чому на європейському кордоні, який за 20 метрів може бути порядок, а в нас не може бути?"

Обласні чиновники про проблему почули. Пообіцяли за декілька тижнів реалізувати зміни, які би мали спростити перетин кордону українцями на автомобілях.

"Попрошу оформити доручення як на прикордонну службу, так і на митну щодо пояснень: чому є практика така, що люди самі йдуть до будок замість того, щоб виходив відповідний службовець і перевіряв. Я пропоную план заходів до цього вжити для того, щоби змінити підхід", – зауважив очільник області Маркіян Мальський.

Якщо ініціативу підтримають, то вже невдовзі люди зможуть залишатись у своєму авто чи автобусі, а паспорти у них будуть збирати працівники пунктів пропуску, підходячи самотужки.

© ТРК “Львівська Хвиля”