У Рівненській області тести ІФА роблять 19 лабораторій. Позитивні ІФА надалі підтверджуються ПЛР-методом. Державним коштом тест роблять лише певним категоріям та у визначених випадках.

  • пацієнтам із симптомами COVID-19, пацієнтам з пневмонією – їх тестують відразу при підозрі;
  •  особам, які контактували з хворими на COVID-19 – повинні пройти тест на 14 добу після контакту;
  • особам, що потребують планової госпіталізації та/або операції – безпосередньо перед ними;
  • медичним працівникам, які працюють чи доглядають за хворим на COVID-19 – раз на 14 днів;
  • працівникам лабораторій, які обробляють зразки на COVID-19, працівникам патологоанатомічних, судово-медичних бюро – раз на два тижні;
  • працівникам Нацполіції, Нацгвардії, Держприкордонслужби – раз на 30 днів.

У Рівненській області обстеження методом ІФА проводять у 19 лабораторіях.

З початку карантину в області проведено:  75 358 ПЛР-досліджень (з них 11 401 позитивних досліджень, з яких 10 658 осіб), за останню добу 14 вересня – 577 досліджень,  69 049 ІФА-дослідження (з них 3 800 позитивних), за добу – 1 307 досліджень. Про це написав у Фейсбук перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.

Довідка Центру громадського здоров’я МОЗ України: Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G – то людина перехворіла або інфікувалася вірусом й виробилися антитіла до цього захворювання. Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ від 20.05.2020 № 1227 “Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги “Коронавірусна хвороба” (COVID-19).

 

©my.rv.ua