Сьогодні квіти стали не лише предметом естетичного задоволення, а й одним з найпоширеніших та найуспішніших видів бізнесу. Усіма секретами квіткового бізнесу ділиться із нами Наталія Себа власниця салону квітів “FLOVERS”.

Наталю, 14 жовтня ви відзначаєте день народження салону, розкажіть читачам журналу “Рівняни” наскільки прибутково тримати квітковий салон, які є специфічні ризики та у чому полягає успіх сучасного салону квітів.

Де Ви купуєте квіти? Чи працюєте із-за кордоном?

– Саме, так, на Покрову в нас було відкриття, рік пролетів дуже швидко, він був насиченим, цікавим, красивим сповненим вдячності від неймовірно великої кількості клієнтів. Я дуже задоволена результатом роботи, і уявіть, що це лише початок. А далі буде ще краще.

Так, ми прицюємо із Голандією. Всі закупи здійснюються на аукціонах, це дуже цікавий процес . Коли їздила на виставку в Alsmeer , була присутня на одному з аукціонів , кожний садівник пропонує свою продукцію, той чи інший вид вазонкової продукції . Співпрацюю з фірмою. Свої замовлення скидаю брокеру, а він безпосередньо моніторить ціни і здійснює закупи .

Чи доводилося Вам виправляти “махінації ” постачальників?

– Ні, такого з нами ніколи не було. Як, я вже казала співпрацюю з Голандією. Повірте це прозорий процес. Робота із закордонними партнерами є досить чесною та порядною.

Наталю, які зараз найпопулярніші вазони серед рівнян?

– Найбільш популярними є орхідеї. Ці квіти досить доступні за ціною. Вони є на будь який смак та колір. Також клієнтів ваблять декоративно- зелені вазони. Це і заміокулькас його знають в народі, як доларове дерево. Сансев’єрія- їми озеленюють ресторани та готелі. Повірте кожен вазон має свого власника. Також хочу зауважити іноді все залежить і від сезону. Наприклад восени досить поширені є вереск, самшит, та інші деревоподібні вазони, які призначені для двору. Магнолії купують – весною, пуансетія (різдв‘яна зірка), мандаринові дерева більш популярні перед новорічними святами .

Як працюєте у час карантину? Чи маєте власну доставку?

Зізнаюся, карантин нас лише зробив сильнішими. В час карантину у нас було багато роботи. Ми відкрили для себе щось нове. Почали працювати в онлайн.

Доставка у нас по місту абсолютно безкоштовна. Ми відкриті для кожного нашого клієнта. Дякувати Богу на сьогодні у нас багато вдячних клієнтів. З’явились роздрібні клієнти майже по всій Україні. Тепер смс-вдячності отримуємо частенько. Для мене моя робота це любов мого життя. Я хочу дарувати й наповнювати цей світ радістю, дарувати лише позитивні моменти, а фінансова сторона це мій бонус. Клієнти навіть називають мене “квітковою феєю” (сміється).

Наталю, скажіть а чи часто вазони дарують чоловікам?

– Так, досить часто. Зазвичай це ексклюзивні вазони. Наприклад: цитрусові дерева, бонсай. Досить популярним є антуріум.

Не секрет, що квіти фарбуть. Чи фарбують вазони?

Так. Голандці ламають стереотипи. Вносять новинки у наш час. Дійсно вазони почали фарбувати. Це і Орхідеї, різні сукуленти, кактуси. Велике враження отримала від поїздки саме до Нідерландів. Виставка квітів Alsmeer – це щось неймовірне, приємні враження на все життя .

Чи у “FLOVERS ” ростуть ціни перед святами?

– Ні. Ціни у магазині ростуть лише коли змінюється ціна закупки.

А що робите із вазонами, що втратили свою привабливість? Чи доводиться багато викидати?

– Що ви, жодного. Маю таку добру звичку – дарувати!

Скільки в середньому коштує вазон у Вашому магазині?

– Насправді ціна різна від 30-40 гривень. Але є й такі, як бонсай вартість якого від 2500-3000 тисяч гривень.

До речі у вас досить цікава назва FLOVERS. Розкажіть у чому полягає така ідея створення логотипу?

– Буду із вами відверта це мій внутрішній стан -любов. Тому у центрі чітко виділене слово LOVE. Всесвіт почув мене і я відкрилася, як символ цього є зображення квітки Лотос. Кажуть краса врятує світ, а я кажу – ЛЮБОВ. Назва дуже приваблива. Мені часто телефонують із проханням, взяти нашу назв. у Серед інших міст є магазини із нашою назвою. До речі у Києві скоро буде відкриття.

Як Ви з усім справляєтеся, чи є помічники?

– Насправді все роблю сама. Вихідних у мене практично не має. Але я маю шалена підтримку моєї родини. І особливо я вдячна своєму чоловіку. Ми з ним обоє підприємці . Тепер це наш сімейний бізнес .

Декілька порад від Вас, як все ж таки доглядати за вазонами у дома?

– Обов’язково в першу чергу потрібно знати назву, щоб знати як доглядати. Правельний полив, добриво, світло ну і звичайно -Любов!

©my.rv.ua