Колишня Міністр фінансів України Оксана МАРКАРОВА, за повідомленнями в ЗМІ, може стати амбасадоркою в Сполучених Штатах Америки. Міністр зовнішніх справ Дмитро КУЛЕБА офіційно підтвердив, що подав її кандидатуру на розгляд Президенту. Про це він написав на своїй сторінці Dmytro Kuleba у Фейсбук.

 

“Факти, а не плутані чутки про нового Посла України в США.1. Нинішній Посол України у Вашингтоні Володимир Єльченко є класиком української дипломатії, претензій до його роботи немає, але принцип ротації в дипломатії ніхто не скасовував.2. Кандидатуру нового Посла на розгляд Президента вносить Міністр закордонних справ. Зваживши всі аргументи, я запропонував кандидатуру Оксани Маркарової.3. Процедура її оформлення запущена, але традиційно займає певний час. Можу дати лише одну пораду – судіть про призначення за підписаним Указом Президента, а не публікаціями в пресі.4. У разі призначення Україна вперше матиме у Вашингтоні Посла, яку добре знають і в Адміністрації США, зокрема в Держдепі та Міністерстві фінансів, так і у МВФ. Про те, що Маркарову відправляють лише вибивати гроші з МВФ – це маячня. Важлива правда також в тому, що Маркарова буде перша в історії Пані Посол України в США. Це безумовні плюси.5. Колишній Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко після багатьох років в міжнародній та національній політиці казав: складніше за дипломатію лише внутрішня дипломатія. Колишня і успішна Міністр фінансів за визначенням не може бути поганим дипломатом. Там просто посада не дозволяє не бути дипломатомМАРКАРОВА Оксана Сергіївна народилась 28 жовтня 1976 року у м. Рівне. Навчалася у школі №27, що на вул. Дубенській.

Отримала ступінь магістра з екології у Києво-Могилянській академії та ступінь магістра в галузі міжнародних публічних фінансів та торгівлі в Університеті Індіани (Блумінгтон/США).

1998 – 1999 рр.- радник з питань економічної політики в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital).

2000 рік – практика у Світовому банку в Сполучених Штатах Америки, працювала в групі банків та фінансових ринків регіону Європи та Центральної Азії.

2001 – 2003 рр.- менеджер з зовнішніх та корпоративних зв’язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund.

2003 – 2010 рр.- Голова Правління (Президент) компанії ЗАТ ІК «ІТТ-Інвест».

2010 – 2015 рр.- Голова Правління (Президент) ПАТ Інвестиційна компанія «ІТТ-Інвест».

2015 – 2016 рр.- заступник Міністра фінансів України – керівник апарату. Відповідала за реформування системи управління державними фінансами і була співавторкою успішної програми макроекономічної стабілізації в Україні.

2016 р. – дотепер – Урядовий уповноважений з питань інвестицій. Організувала роботу Офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest та низку ініціатив із підтримки поточних інвесторів та залучення нових інвестицій в Україну.

29.04.2016 р.- Перший заступник Міністра фінансів України.

08.06.2018 р.  – призначена в.о. Міністра фінансів України.

22.11.2018 р.- призначена Міністром фінансів України.

29.08.2019 р. – призначена Міністром фінансів України.

За ініціативи Оксани Маркарової у Міністерстві створено найбільший портал відкритих даних у секторі публічних фінансів Edata .

Оксана Маркарова є членом спостережних рад Ощадбанку, Ексімбанку, Укргазбанку та ПриватБанку.

Також Оксана Маркарова є членом Дорадчої Ради Національного університету Києво-Могилянська Академія, входить в Коло Друзів Українського католицького університету та є членом Міжнародної організації молодих президентів (YPO). Має професійну ліцензію з торгівлі цінними паперами, управління активами.

4 березня 2020 року Верховна Рада проголосувала за відставку Олексія Гончарука з посади прем’єр-міністра, це тягне за собою відставку всього уряду.

Після відставки з поста міністра заснувала Фонд розвитку ринку капіталу і запустила стартап Archidata.

Заміжня. Чоловік – відомий банкір і бізнесмен Данило Волинець. У родині четверо дітей (дві доньки чоловіка від першого шлюбу і двоє спільних).

©my.rv.ua