Експертиза у суді – соціальне дослідження і до сьогоднішнього.

Варто розпочати з того, що ж ми називаємо цим терміном, адже у сучасному світі далеко не кожен сформулює значення цих слів. На підставі спеціальних знань проводяться  дослідження певних обставин у суді, відповідно спеціаліст аналізує від свого імені висновок, за який відповідає згідно вчене законодавство. Опосередкований засіб доказування, сутність якого полягає в тому, що уповноважена процесуальним законом особа доручає судовому експерту вирішити поставлені перед ним питання, судовий експерт, користуючись власними знаннями та практичним матеріалом, аналізуючи, надає висновок.

Експертиза проводиться за певною базовою освітою. Не знаючи базового матеріалу якісно провести судову експертизу неможливо. Є таке поняття, як  компетенція експерту. Експерт не може виходити за межі компетенції та проводить відповідне дослідження виходячи із своїх базових знань і відповідно цей висновок від свого імені, за який несе кримінальну відповідальність. Якщо висновок буде неповний чи несправедливий, то особа, яка являється судовим експертом буде нести кримінальну відповідальність за надання неправдивої інформації.

У сучасному світі судова експертиза залишається незмінно важливою, тому неабияк необхідно вміти якісно, а головне – справедливо її проводити. Найголовніше – чесність по відношенню до цієї справи, адже це фундамент.

 

Лебедєва Альона

©my.rv.ua