1 грудня о 19.00 у великій залі Рівненського обласного музично-драматичного театру відбудеться показ фільму “Голод-33”.
Це перший художній фільм про голодомор в Україні, який був знятий на чорно-білу плівку і виглядає як документальна кінохроніка. Однак, навіть знання про те, що всі кадри в ньому – постановочні, не робить його менш страшним і чесним.

ВХІД ВІЛЬНИЙ!

ПРО ТВОРЦІВ ФІЛЬМУ
Головна чоловіча роль належить легендарному Георгію Івановичу Морозюку, який до останнього подиху служив театру і знявся у понад 30-ти кінострічках.
Фільм став першою повнометражною картиною Олеся Янчука, який знімав фільм, не боячись санкцій з боку влади. У 2014 році став директором кіностудії ім. Довженка, все життя займався і займається створенням і просуванням українського кіно.
Головна героїня фільму, актриса Галина Сулима – одеситка, багато років займається розвитком кіно і кінопроектами в Одесі: створила Міжнародну асоціацію підтримки та розвитку української культури, арт-хаусний проект «Вогні великого міста», різноманітні тематичні фестивалі.
В епізодичній ролі худого діда, який говорить сину Мирона, Андрієві тікати, виступив колишній в’язень Соловків, який відсидів там 25 років.

ПРО ЗЙОМКИ
Сцена жнив знімалась на Полтавщині.
Для зйомок епізодів масовки були залучені селяни з навколишніх сіл.
Епізоди в зруйнованій церкві знімались в церкві на Чернігівщині, в околицях міста Прилуки, яка на момент зйомок була в такому стані, в якому її залишили більшовики — повністю зруйнована. Сцена Служби Божої на початку фільму знімалась в тій самій церкві — після зйомок основних епізодів церкву відреставрували і зняли в ній Службу. Церква продовжила функціонувати і після зйомок.
Епізод, де більшовики викидають з поїзда тіла розстріляних селян, знімався на Київщині за участі професійних каскадерів.
Один з головних історичних консультантів фільму, історик Джеймс Мейс, який вивчав події Голодомору, знявся в епізодичній ролі американського журналіста Волтера Дюранті, який підтримував радянську владу і приховував події Голодомору. Ця сцена не потрапила в кінцевий варіант фільму.
Закадровий текст в кінці фільму «Діти остання година! А що чули були, що антихрист іде, а тепер з’явилось багато антихристів… Із нас вони вийшли, та до нас не належали» — цитата із Біблії (Іоана 2:18-19)

©my.rv.ua