До наших днів зі старовини дійшло безліч ворожінь на Василя, 14 січня: на каблучці, на попелі, воску, дрібних предметів, швейних голок та навіть домашніх тварин. 

Найпопулярніші гадання у Васильєв день

  • Найчастіше в День Василя проводили нескладні так звані “підблюдні” гадання, засновані на своєрідному жеребкуванні. У глибокий посуд складалися різні речі, а потім кожна дівчина, не дивлячись,витягала 1 предмет. По ньому намагалися вгадати, що чекає на неї в новому році.
  • Щоб поворожити в Васильєв вечір з подругами на майбутнє необхідно підготувати миску з водою, шкаралупу волоського горіха і плаваючі свічки. Свічки потрібно вставити в шкарлупки, запалити, і пустити отримані човники плавати в миску з водою. Тій з дівчат, чия свічка згасне першою, судилося вийти заміж раніше за всіх, а якщо шкаралупа потоне, то весілля взагалі може не відбутися.
  • Цікавим способом дізнатися майбутнє було ворожіння на собаках. Дівчина залишалася в кімнаті одна, після чого туди впускали собаку. Якщо пес відразу підбіжить до дівчини, то сімейне життя буде щасливим, якщо стане спочатку нюхати підлогу – то чоловік буде сердитим, а сімейне життя – нещасним, якщо собака почне пеститися – то й чоловік буде ласкавим.
  • Також ворожили на рушниках: за вікно вивішували на ніч рушники – чий до ранку виявиться вологим, тій дівчині бути в цьому році заміжнєю. Якщо в хаті бранились – то чоловік буде сердитий, якщо сміялися – веселун, якщо випивали – п’яниця і т. д. Особливо сміливі – виглядали судженого у дзеркалах. Інші, лягаючи спати, клали під подушку гребінця, просячи судженого прийти їх розчесати.
  • З яблука потрібно постаратися зрізати шкірку тонкою ціленькою стрічкою. Якщо вона обірвалася – гадання не відбулося. Цю яблучну стрічечку потрібно кинути через праве плече і подивитися, в який символ вона згорнеться: з цієї букви і починатиметься ім’я нареченого.
  • У ніч на Василя слід покласти над тарілкою з водою гілочку з віника та сказати: «Суджений-ряджений, переведи через місток». Хто присниться – за того і заміж іти.

У будь-якому випадку, вірите ви в такі ворожіння на Василя чи ні, 14 січня – це спосіб відмінно провести час з друзями, від душі повеселитися і заглянути хоча б одним оком у таємниче майбутнє.

©my.rv.ua