“Сьогодні на енергетичній мапі Україна стала частиною ЄС. Наша енергосистема відтепер є частиною об’єднаної енергосистеми Європи”, – повідомив Герман Галущенко.

Він нагадав, що національна енергосистема від’єдналася від систем росії та Білорусі 24 лютого, за декілька годин до початку війни.

“Так співпало, але за цим співпадінням стояло прагнення росії завадити євроінтеграції України, «заборонити» нам рух до ЄС. Прагнення заборонити нам бути вільними і самостійно обирати своє майбутнє і свої союзи. Вони вважали, що українська енергосистема «впаде». Що нам не вистачить потужностей для забезпечення потреб України у воєнний час. росія захопила і бомбила наші станції, в тому числі атомні, наражаючи світ на ризик атомної катастрофи. Але українська енергосистема вистояла. Всюди, де було можливо, наші енергетики забезпечували людей електроенергією – військових і цивільних, домогосподарства і підприємства”, – зазначає міністр.

ОЕС України довела свою надійність і стабільність, пропрацювавши ізольовано 21 день, замість запланованих 3-х.

“Сьогодні ми приєдналися до ENTSO-E, на рік раніше графіку. Україна і Європа становлять тепер єдиний енергетичний простір. Єдиний енергетичний «фронт», де ми підсилюємо одне одного”, – заявив Герман Галущенко.

Він наголосив, що значимість цієї події важко переоцінити.

“Я щиро вдячний нашим європейським партнерам, які зробили все можливе, щоб об’єднання української енергосистеми з європейською відбулося максимально швидко,а також всім енергетикам України за роки тяжкої праці і дні міцності, які довели надійність нашої енергосистеми та нашу волю до результату”, – підсумував Герман Галущенко.

https://t.me/energoatom_ua/3270