Волонтери виготовляють павербанки із використаних сигарет – ельфбарів. Такі рівнянам надіслали і з Миколаєва.

Посилку з використаних миколаївцями ельфбарів вагою 5,25 кілограма зібрала волонтерка, жителька Миколаєва, психологиня, волонтерка Ольга Іванець.

Вона надихнулася прикладом Рівного, де у спеціалізованих магазинах з продажу електронних сигарет стоять коробки для збору ельфбарів.

"Переді мною ніколи не ставало питання, збирати чи ні, я не маю вибору, донатити чи ні, я не маю вибору, допомагати чи ні. Я просто це роблю. Саме тому долучилися до цікавої волонтерської акції, яку побачила в Instagram, зробила оголошення та в Миколаєві вдалося зібрати десятки використаних сигарет. Більше 5 кілограм їх поїхало до рівненських майстрів, а звідти вже готові павербанки потраплять на фронт хлопцям. Усім серцем люблю свою країну, щиро вірю в українців та нашу незламну націю", – каже Ольга.

Посилку з Миколаєва отримав представник волонтерської ініціативи rivne_redblack Антон Латайчук, який вже тривалий час займається виготовленням таких батарей для військових.

Каже, що ельфбари їм надсилають з усієї України. Таких сигарет було зібрано вже кілька тисяч. Для виготовлення одного павербанку потрібно від 24 до 40 ельфбарів, при умові, що вони мають якісний елемент живлення.

"Ідея зробити павербанк виникла раптово. На початку лютого хотіли перевірити, скільки потрібно елементів живлення з електронних сигарет, щоб поїхав електросамокат. Та війна внесла корективи. Вже у березні ми з однодумцями вперше спробували зробити павербанк.

Згодом удосконалили виріб. Станом на вересень ми виготовили більше 60 павербанків з використаних електронних сигарет. У першу чергу, ми надсилаємо такі акумулятори для військових на схід та південь України", – розповідає Антон.

Загалом до ініціативи долучено 11 людей. Проте приєднатися до них може будь-хто, додає волонтер.

"Тому ми у соцмережі Instagram постійно запрошуємо людей долучатися до виготовлення павербанків. З них потрібно лише бажання та вільний час. Також бажаючі можуть там підтримати нашу діяльність фінансово. Усі кошти витрачаються на закупівлю комплектуючих та аксесуарів для павербанків, а також на підтримку військовослужбовців. Наша мета проста: якщо якнайбільше людей буде долучено зараз, то тим швидше ми усі разом здобудемо мирне небо над головою та перемогу України", – резюмує Антон Латайчук.

Антон Латайчук: 5358380888807560 

моно: Л.А.В.

©charivne.info