Форум, організований Асоціацією міст України, став майданчиком для обговорення перспектив розвитку міст України в період військового часу. Участь у ньому взяв міський голова Рівного Олександр Третяк. Зокрема, виступив під час панельної дискусії «Стійкість та відбудовоздатність громад. Енергетична безпека». Міський голова поділився досвідом міста Рівне у впровадженні заходів енергоефективності в рамках МПСР спільно з ОСББ, а також багато уваги вділили щодо підготовки до опалювального сезону.

На інших панельних дискусіях, зокрема з головою Верховної ради Русланом Стефанчуком голови обговорили план відновлення України та залучення коштів міжнародних донорів, а також про особливості законодавчих ініціатив що стосуються органів місцевого самоврядування.

Чимало уваги вділили проекту Державного бюджету 2023.

“Під час обговорення проекту ряд його положень викликали значні дискусії в сфері місцевого самоврядування. Перше питання – відсоток ПДФО, який буде зараховуватися до місцевих бюджетів. Схвалений Урядом проєкт передбачає 64%. Це позитивна тенденція, адже таким чином продовжено на наступний рік ініційоване Асоціацією міст Україн в минулому році збільшення частки податку, що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування. Друга дискусійна норма – продовження зарахування до місцевих бюджетів надходжень від ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців. В багатьох муніципалітетах розміщені військові частини і цей ресурс критично важливий для них під час воєнного стану, особливо у прифронтових зонах. Наступного року кошти з цього податку будуть залишатися в місцевих бюджетах,” – розповів міський голова Рівного.

©my.rv.ua