У час війни навички надання вчасної та якісної домедичної допомоги є життєвонеобхідними.

Ці вміння потрібні не тільки під час під час кризових воєнних ситуацій, а й у роботи на виробництвах та у побуті. Громадська організація «Центр порятунку життя» започаткувала комплексне навчання молоді. За підтримки Рівненської ОВА проект стартує у пілотному режимі в Городоцькій ТГ. А надалі позитивний досвід збираються поширити і на інші громади.

ГО «Центр порятунку життя» спільно з навчально-тренувальним відділом Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф займається навчанням медиків та цивільних вже не один рік. Власними силами організація не тільки створила прогресивний навчальний центр, а й зібрала найсучасніше навчальне обладнання та транспорт. Центр заручився підтримкою благодійників, закордонних донорів та соціально-відповідального бізнесу.

– З перших днів повномасштабної війни ні в кого не залишилось сумнівів – наскільки важливою є наша робота. В 2022 році через наш «Курс порятунку життя» пройшли десятки тисячі українців не тільки на Рівненщині, а й в інших областях. Однак таке навчання має бути системним. Навички мають отримати усі. Особливо молодь. Саме тому, ми вирішили розпочати комплексне навчання старшокласників. Навчальний модуль триває майже вісім годин, що дозволяє не тільки ознайомитися з всіма випадками кризових станів, а й відпрацювати практичні навички надання домедичної допомоги, – розповів керівник ГО «Центр Порятунку життя» Андрій Стахнюк.

Учасники курсу на манекенах навчатимуться проводити серцево-легеневу реанімацію, а також дізнаються необхідну інформацію про критичні кровотечі та відпрацьовуватимуть методи їх зупинки.

-Наші інструктори навчатимуть як правильно надавати домедичну допомогу. Це надзвичайно важливі та потрібні знання, від яких може залежати подальший стан хворого, – зазначив директор Рівненського обласного Центру ЕМД та МК Андрій Бортнік.

Пілотною громадою, де навички порятунку життя отримають усі школярі стане Городоцька громада. Організувати подібні навчальні курси планували ще у 2022 році, але розуміли що для цього потрібні знання та необхідний інвентар. Тому ініціативу «Центру порятунку життя» підтримали одразу.

– В рамках пілотного проекту плануємо навчити всіх школярів Городоцького, Обарівського ліцеїв, Карпилівської та Бронниківської гімназії. Наша громада активно розвивається тут розміщено чимало великих промислових підприємств, критична інфраструктура. Тому вміння ефективно діяти в надзвичайних ситуаціях, надавати домедичну допомогу є важливими, – зауважив голова Городоцької сільської ради Сергій Поліщук.

Активно підтримує проект і місцевих соціально відповідальний бізнес. Компанія «Кроноспан Рівне» співпрацює з «Центром порятунку життя» ще з 2021 року.

 – Щороку для працівників підприємства проводимо поглиблені заняття «Курсу порятунку життя». У всьому світі такі навички є обов’язковими. Наданню домедичної допомоги треба привчати з дитинства. Тому наша компанія без вагань підтримала впровадження такого навчального проекту в навчальних закладах Городоцької громади, – підкреслив речник ТОВ «Кроноспан Рівне» Юрій Дюг.

Пілотний проект впроваджує ГО "Центр Порятунку Життя", навчально-тренувальний відділ Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у співпраці з Городоцькою сільською радою та за підтримки Рівненської ОВА та підприємства "Кроноспан Рівне".

Завдяки співпраці громадського сектору, влади та бізнесу – навчальні модулі «Курсу порятунку життя» в Городоцькій ТГ максимально інтегровані в шкільну навчальну програму. Надалі позитивний досвід комплексної домедичної підготовки молоді планують поширити і на інші громади.

 

©charivne.info