Строительство стадиона "Зенит-Арена"Строительство стадиона "Зенит-Арена"

. Штаб з координації завершення будівництва футбольного стадіону “Зеніт-Арена” в Санкт-Петербурзі не повинен вносити дезорганізацію і хаос в процес будівництва, заявив генеральний директор інжинірингової корпорації “Трансстрой-СПб” Віталій Лазуткін.

У понеділок було оголошено, що віце-губернатор Ігор Албин призначений головою штабу з координації завершення будівництва “Зеніт-Арени”, який був створений постановою губернатора міста Георгія Полтавченко. Заступниками голови є керівники комітету з будівництва Михайло Демиденко, комітету з енергетики та інженерного забезпечення Андрій Бондарчук та комітету з питань законності, правопорядку і безпеки Леонід Богданов.

“Поява такого штабу має поліпшити координацію замовника з усіма зацікавленими і відповідальними структурами, з МВС, ФСБ, Ростехнаглядом, з тими, хто буде експлуатувати стадіон. Ми зі свого боку вітаємо всі конструктивні ініціативи замовника щодо збільшення спостереження за будівництвом, — заявив Лазуткін, слова якого наводяться в прес-релізі “Инжтрансстрой-СПб”. — При цьому головне, щоб чергові новації не вносили дезорганізацію і хаос в процес будівництва. І щоб не вийшло, як у відомій російській приказці: “У семи няньок дитя без ока”.

“Ми надаємо замовнику всю необхідну інформацію і повністю для нього відкриті. Проте в оперативному управлінні будівельним процесом завжди має зберігатися єдиноначальність в особі генерального підрядника. Зараз уся відповідальність за добудову лежить на нас як на генпідрядника. І ми як генпідрядник за ці роки переживаємо вже третю зміну чиновників, які несуть відповідальність за будівництво з боку міста”, — зазначив Лазуткін.

У п’ятницю В ЗМІ з’явилася інформація, що будівництво стадіону призупинено. Комітет з будівництва Санкт-Петербурга, який виступає замовником будівництва, призупинив до 30 червня виконання держконтракту з АТ “Инжтрансстрой”, укладеного на добудову стадіону на суму 12,5 мільярда рублів. Підрядник повинен був завершити контракт до 15 грудня 2015 року, але не виконав роботи на 3,1 мільярда рублів. Раніше влада обіцяла завершити будівництво в травні 2016 року, у вересні провести на стадіоні тестовий матч, а в грудні здати арену в експлуатацію.