У випадку схвалення ініціативи право на безумовну заробітну плату отримає кожен дорослий громадянин країни без винятку. Голосування з цього питання відбудеться в червні.Вид на Женеву, Швейцария Швейцарія стане першою в світі країною, громадян якої на референдумі запитають, чи вони хочуть отримувати від держави гарантований щомісячний дохід у розмірі 2500 швейцарських франків (близько 2250 євро). Про це пише The Local. Незважаючи на це, більшість громадян країни не збираються звільнятися.
Бідний Старий Світ. Кожен четвертий європеєць – на межі бідності

Голосування відбудеться 5 червня. Ініціатива була запропонована групою громадських діячів, серед яких публіцист Даніель Штрауб і колишній спікер парламенту Освальд Сигг.

Неповнолітнім дітям пропонується нараховувати по 625 швейцарських франків (понад 500 євро) на місяць.

Незважаючи на привабливу перспективу перестати працювати, багато швейцарці не збираються масово звільнятися. Лише 2 відсотки населення припинить працювати, в той час як 8 відсотків громадян розглянуть таку можливість в залежності від обставин, пише The Local.

Прихильники зміни законодавства вважають, що більшість людей будуть хотіти працювати і працевлаштовуватися в тій галузі, яка їм більше підходять, а не там, де більше платять, і нововведення сприятиме розриву зв’язку між зайнятістю і добробутом.

Згідно інформації Local, впровадження такої системи обійдеться країні в 208 мільярдів франків у рік. Передбачається 153 мільярди взяти з податків, решту — з фонду соціального забезпечення.