Зустріч президента України Петра Порошенка і канцлера Німеччини Ангели Меркель може позитивно вплинути на реалізацію положень мінських домовленостей, вважає представник ДНР Денис Пушилин.Представитель Донецкой народной республики в контактной группе по урегулированию ситуации на востоке Украины Денис Пушилин. Архивное фото У ДНР вважають, що зустріч президента України Петра Порошенка і канцлера Німеччини Ангели Меркель може чинити тиск на Київ у питанні виконання ним мінських домовленостей, заявив журналістам представник ДНР в контактній групі Денис Пушилин.Чижов: ЄС усвідомлює, що Київ “топчеться на місці” у питанні реформ

Раніше представник уряду ФРН Крістіана Віртц повідомила, що Меркель і Порошенко під час зустрічі у Берліні 1 лютого обговорять ситуацію на Україні і реалізацію мінських домовленостей.

“Є надія, що Захід продовжить чинити тиск на Київ, щоб Київ зрушувався в плані виконання взятих на себе зобов’язань. Але, як ми бачимо, Порошенко може пообіцяти все, що завгодно, а потім віддати зовсім інші розпорядження переговірникам в рамках контактної групи”, — сказав Пушилин.

Влади України в квітні 2014 року почали військову операцію проти самопроголошених ЛНР і ДНР. За останніми даними ООН, жертвами конфлікту стали понад 9 тисяч осіб.

Питання врегулювання ситуації в Донбасі обговорюється, в тому числі в ході зустрічей в Мінську контактної групи, яка з вересня 2014 року прийняла вже три документи, що регламентують кроки по деескалації конфлікту, у тому числі про перемир’я. Однак і після угод про перемир’я між сторонами конфлікту тривають перестрілки.