З ініціативою про прийняття законів про колекторських агентствах і житлових накопичувальних кооперативах виступив Сергій Миронов, який зазначив, що останнім часом почастішали повідомлення про те, як у людей вибивають борги незаконними методами.Президент России Владимир Путин. Архивное фото

Президент РФ Володимир Путін пообіцяв розглянути ініціативи депутатів про прийняття законів про колекторських агентствах і житлових накопичувальних кооперативах. З такими пропозиціями в ході робочої зустрічі до президента звернувся лідер партії “Справедлива Росія” Сергій Миронов.

Ульяновец розповів, як колектори намагалися стягнути борг”По суті, напівбандитські структури, абсолютно незаконні вибивають з людей борги, причому іноді псевдодолги, незаконними методами. Кожен день в засобах масової інформації можна прочитати про те, що когось довели до самогубства, когось застрелили, повідомляли про те, що кинули запалювальну суміш в будинок, і там мало не загинули люди”, — сказав Миронов.

Лідер “Справедливої Росії” повідомив, що його фракція минулої осені внесла законопроект, який регулює цей процес.

“Ми вважаємо, що право переуступки, право вимоги боргу можливе тільки від однієї кредитної організації іншої, тобто банк іншому банку, але за згодою боржника. А от коли банки просто скидають борги, особливо цим грішать мікрофінансові організації, перепродують борги абсолютно “лівим” структурам, – тут ми хочемо, щоб держава регламентувала цей процес, щоб у якогось третьої особи ніколи не було права вимагати борг”, — зазначив він.

Миронов також звернув увагу на пропозицію голови Ради Федерації Валентини Матвієнко, яка раніше говорила про проблему колекторських організацій.

“У цьому зв’язку я підготував на Ваше ім’я листа (я його потім передам), де пропоную всі ці напрацювання звести воєдино і зробити спільно і з адміністрацією президента, урядом, Радою Федерації, фракціями Державної Думи один закон, який би вирішив усі ці проблеми. Вважаю, що це одна з хороших завдань на майбутню весняну сесію”, — додав Миронов.

Лідер “Справедливої Росії” також розповів Путіну і про ще однією законодавчою ініціативою, яка стосується житлових накопичувальних кооперативів, учасники яких можуть купувати квартири на ринку готового житла. На його думку, тут необхідний державний контроль та гарантії.

“Теж підготував лист. Мені здається, цю ініціативу потрібно уважно подивитися. За оцінками наших експертів до 20 трильйонів рублів перебуває у людей, на банківських рахунках, але більше половини з них – що називається “вдома під матрацом”. Люди, коли будуть державні гарантії, готові ці гроші давати. Так ми оживимо і будівельний ринок, і, найголовніше, ці гроші зароблять “, — розповів Миронов.

ДП: потрібен закон, який чітко регулює правовий статус колекторів”Давайте подивимося”, — сказав Путін, вислухавши пропозиції депутата.

Миронов також розповів главі держави, що фракція СР вже двічі вносила на розгляд законопроект, який передбачає конфіскацію майна, незаконно придбаного. Минулого тижня Путін на засіданні антикорупційної ради заявив, що відповідальність за зниження рівня корупції лежить на главах регіонів РФ, необхідно вилучати майно і активи, здобуті незаконним способом. “Справа в тому, що багато ідеї, які висловлює наша фракція, пробивають дорогу. Наприклад, ми з великим задоволенням почули – нещодавно була нарада по боротьбі з корупцією, – Ви сказали, що все-таки конфіскація майна, яке придбано незаконним шляхом, ця норма повинна бути повернена в Кримінальний кодекс. У нас вже двічі вносився така законодавча ініціатива, і я думаю, що ми разом зараз будемо над ним працювати”, — сказав лідер “Справедливої Росії”.

В ніч на 27 січня в Ленінському районі Ульяновська невідомий закинув у вікно будинку пляшку з горючою рідиною. У результаті загоряння В лікарню звернувся 56-річний чоловік з термічним опіком кисті, дворічна дитина госпіталізована з опіками обличчя та передпліччя.

Порушено кримінальну справу. За підозрою у вчиненні підпалу затримали, а потім заарештований 44-річний Дмитро Єрмілов, який в 2009 році був засуджений за зловживання повноваженнями і крадіжку на 3 роки колонії. Раніше він був співробітником органів внутрішніх справ. За попередніми даними, підозрюваний є співробітником колекторської служби.