Картина “Маски революції” являє собою розслідування подій на Україні “революційний” 2014 рік. Раніше українське посольство у Франції пропонував Canal+ переглянути рішення про показ фільму.Дым от пожаров и сторонники оппозиции на площади Независимости в Киеве. Архивное фото

ПАРИЖ, 2 лютого — РІА Новини, Вікторія Іванова. Фільм-розслідування “Маски революції” показали ввечері в понеділок на французькому телеканалі Canal+ всупереч бажанням Києва.

Думка: прохання Києва до Canal+ – незграбна і не дуже приличнаФильм “Маски революції” являє собою спеціальне розслідування подій на Україні “революційний” 2014 рік. В кінці січня посольство України у Франції пропонував Canal+ переглянути своє рішення про показ фільму.

Автор картини, французький тележурналіст Поль Морейра, протягом годинного фільму розповідає про події на Україні в 2014 році, починаючи від протестних акцій на київському Майдані і закінчуючи трагедією в Будинку профспілок в Одесі.

У ході зйомок журналіст розмовляв з представниками націоналістичної партії “Свобода” і формувань “Азов” і “Правий сектор” (заборонений в Росії). Фільм побудований на свідченнях очевидців подій, налаштованих як націоналістично, так і проросійськи. Чимало уваги в розслідуванні приділялася і впливу США на події в країні, зокрема візитів на Україну екс-глави ЦРУ Девіда Петреуса і заступника держсекретаря США Вікторії Нуланд.

Україна проти

Пушков: навіть стрибок з Ейфелевої вежі не скасує фільм про МайданеВ кінці січня посольство України у Франції заявило, що розчароване наміром Canal+ показати “Маски революції”, вважаючи його дезинформационным. На думку посольства, фільм вводить телеглядачів в замішання щодо трагічних подій, які пережила Україна. У диппредставництві порахували, що Canal+ повинен переглянути своє рішення про показ цього фільму.

Головна київська площа майдан незалежності (майдан Незалежності) була зайнята прихильниками євроінтеграції 21 листопада 2013 року, відразу після заяви уряду Миколи Азарова про припинення підписання угоди про асоціацію з ЄС. Пізніше Майдан став епіцентром протистояння силовиків і радикалів. Результатом зіткнень, під час яких неодноразово застосовувалися вогнепальну зброю та “коктейлі Молотова”, стали десятки людських жертв.

Двадцять другого лютого 2014 року Верховна рада відсторонила президента Віктора Януковича від влади, змінила конституцію і призначила позачергові президентські вибори, за підсумками яких президентом став Петро Порошенко.

Нема чого на дзеркало нарікати