Переговори відбудуться в рамках робочого візиту президента України до Німеччини. Порошенко, як вважають експерти, будуть просити не відкладати в довгий ящик внесення змін до конституції в частині децентралізації. Президент України Петро Порошенко у понеділок у рамках робочого візиту до Німеччини зустрінеться з канцлером ФРН Ангелою Меркель. За даними німецької сторони, учасники зустрічі обговорять виконання мінських домовленостей; експерти вважають, що Порошенко будуть просити не відкладати в довгий ящик внесення змін до конституції в частині децентралізації.
Захід чекає світу
На Заході все більше говорять про можливість швидкого врегулювання військового конфлікту в Донбасі. Зокрема, держсекретар США Джон Керрі заявив, що в найближчі місяці реально виконати мінські угоди і прийти до того моменту, коли можуть бути зняті санкції проти РФ. Позицію Керрі підтримали міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле і міністр економіки Франції Емманюель Макрон.
У слід за Керрі про можливості зрушити мінський процес з мертвої точки заявив і президент України Порошенко. Глава держави розраховує на прогрес у мирному врегулюванні в першому півріччі 2016 року, що пов’язує з прийняттям Верховною радою України у другому читанні конституційної реформи з децентралізації. Прийняття Києвом цих змін з урахуванням особливостей самоврядування Донецької та Луганської областей є одним з ключових пунктів мінських угод щодо врегулювання конфлікту в Донбасі.
Проблема полягає в тому, що через відсутність єдності в українській правлячій коаліції в Раді не набирається необхідних 300 голосів для ухвалення змін до конституції.
З іншого боку, як вважають деякі експерти, Київ свідомо відтягує прийняття цих змін, оскільки вони є останнім важелем, який українська влада може використовувати для відстоювання своєї позиції в процесі мирного врегулювання.
“На килим” до Німеччини
Прес-служба президента України не називає тему переговорів, в той же час, за даними представника уряду ФРН Крістіана Віртц, сторони обговорять ситуацію на Україні і реалізацію мінських домовленостей.
На думку співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки центру Разумкова Олексія Мельника, на Порошенка будуть чинити тиск з метою прискорити реалізацію мінських домовленостей.
“Я думаю, що буде чергова спроба тиску на президента України, щоб він виконав свої зобов’язання. Саме він давав зобов’язання прийняти зміни до конституції (щодо децентралізації – ред.), ніж він, м’яко кажучи, перевищив повноваження, тобто він не міг цього робити”, — зазначив експерт.
“Тиск на Україну буде продовжуватися і надалі, тому що Захід має дуже багато важелів. Починаючи з тих позитивних рішень, які хоче отримати Україна в контексті євроінтеграції – як безвізовий режим і торгівля. Це все пряники, крім цього є ще і батіг, і тут також є чим переконати Порошенко. Наприклад, затримка з кредитуванням і позбавлення політичної підтримки”, — вважає Мельник.
Залишити відповідь