Новая Москва

Влада Москви мають намір різко збільшити ставки оренди земельних ділянок, орендованих до 30 червня 2011 року для будівництва капітальних об’єктів, випливає з матеріалів на сайті департаменту міського майна.

Проект постанови уряду міста передбачає, що якщо об’єкт на такій дільниці не введений в експлуатацію, то з 1 липня 2016 року річний розмір орендної плати встановлюється у подвійному розмірі ставки орендної плати.

“З 1 липня 2017 року річний розмір орендної плати встановлюється у розмірі 5% від кадастрової вартості земельної ділянки”, — йдеться в проекті постанови.

Надалі, як йдеться у проекті постанови, орендна плата буде щорічно індексуватися. У 2018 році вона складе 7%, в 2019 – 8%, з 1 липня 2020 року – 10% від кадастрової вартості. Ці ставки повернутися до початкових рівнів після введення об’єктів в експлуатацію.

При цьому на несплачений розмір орендної плати будуть щоквартально нараховуватися відсотки в розмірі діючої ставки рефінансування ЦБ РФ. Як пояснили РІА Новини в прес-службі департаменту міського майна, орендна плата з другого року і до кінця вноситься не в розстрочку, а щоквартально в повному розмірі. При розстрочці нарахування відсотків за користування розстроченням проводиться лише стосовно сумі, несплаченої в розстрочку. На всі інші борги нараховуються пені в розмірі, визначеному договором, додав співрозмовник агентства.