Апарат дитячого омбудсмена підтримує зв’язок з родиною 13-річної жительки Берліна через адвоката і через консульство, заявив Павло Астахов. За його словами, Росія готова надати допомогу своїм громадянам.Уполномоченный при президенте РФ по правам ребенка Павел Астахов. Архивное фото Уповноважений при президентові РФ з прав дитини Павло Астахов повідомив, що тримає на контролі ситуацію з 13-річною мешканкою Берліна з російським корінням Лізою і завжди готовий надати допомогу сім’ї, але при цьому зазначив, що у його прямому участь у цій справі поки немає необхідності.

Прокуратура Берліна представила свою версію інциденту з дівчинкою з РФ”Ми з сім’єю на зв’язку тільки через адвоката і через консульство. Зі свого боку, ми відразу сказали, що готові надати допомогу, якщо вони чогось потребують, як російські громадяни. Вона (справа) у будь-якому випадку знаходиться у нас на контролі. Ми не ліземо в сім’ю, тому що це в будь-якому випадку це травмує історія, тут треба діяти професійно і делікатно”, — сказав Астахов РИА Новости.

Раніше в репортажі російського “Першого каналу” зі слів передбачуваної тітки дівчинки було заявлено про викрадення та зґвалтування дитини мігрантами. Поліція Берліна через деякий час заявила, що ні зґвалтування, ні викрадення не було, не вказавши ніяких подробиць.

Пізніше представник прокуратури Берліна Мартін Штельтнер повідомив РІА Новини, що Ліза ночувала в будинку свого знайомого і його мами, які в даний час проходять по “справі Лізи” в якості свідків, а не обвинувачених. Мати самої дівчинки в понеділок заявила в інтерв’ю Spiegel TV, що її дочка в даний момент проходить психіатричне лікування в лікарні.