Государственный Эрмитаж в Санкт-Петербурге

Державний Ермітаж у Санкт-Петербурзі названий одним з найбільш романтичних музейних пам’яток світу за версією британської газети Telegraph.

В редакційній статті газети представлений список з 10 найромантичніших музеїв світу. Вибір ґрунтується на спробі об’єднати постулат, що “ніщо нас не робить щасливішими, ніж близькість і музеї”. Державний Ермітаж у Санкт-Петербурзі, на думку британських дослідників, є головною пам’ятки одного з найромантичніших міст. “Екскурсія по величним залах Зимового палацу, оздоблених позолотою і фресками, дає приголомшливе розуміння вражаючого багатства і екстравагантності Романових”, — йдеться в супровідній фотографії Ермітажу. При цьому видання відзначає, що Ермітаж став ще більш популярним завдяки екранізації роману “Війна і мир”.

У списку найбільш романтичних музеїв світу так само включені: Музей Родена в Парижі, де зберігається знаменита скульптура “Поцілунок”. Одним з найромантичніших також вважається і палац Ка’ Реццоніко у Венеції, Музей Пікассо в Антіб, Будинок-музей Кітса і Шеллі в Римі, галерея Бельведер у Відні, палац Уффіці у Флоренції, Державний музей Амстердама, лондонський музей Вікторії і Альберта, музей Романтичної життя в Парижі.

В якості бонусу представлений одинадцятий “романтичний” музей Розірваних стосунків у Загребі. “Хороші речі часто закінчуються”, зазначає видання, говорячи про колекції персональних речей музею, які нагадують про минулі романтичних стосунках людей.