Переможець другого туру виборів президента, шоумен Володимир Зеленський порадив очільнику Кремля Володимиру Путіну не витрачати даремно час, намагаючись спокусити громадян України російськими паспортами. Про це Зеленський написав у Фейсбуці.

За словами майбутнього президента, не виключено, що знайдуться люди, які забажають отримати російський документ, перебуваючи під впливом російської пропаганди, заради грошей або ховаючись від кримінальних розслідувань.

“Ми навіть можемо надати Володимиру Путіну перелік тих громадян України, яким у найближчий час стане дуже некомфортно у країні, яку вони цинічно грабували, зловживаючи високими посадами”, написав Зеленський, додавши, що відмінність нашої країни полягає у тому, що українці мають свободу слова, вільні ЗМІ та інтернет.

А ось російський паспорт надає право бути заарештованим за мирний протест, право не мати вільних та конкурентних виборів, право забути про наявність природних прав та свобод людини, переконаний переможець українських виборів.

Тому не варто розраховувати, що багато українців захочуть стати “новою нафтою”, на яку влада Росії намагається перетворити власний народ.

“Українці – це вільні люди у вільній країні. Незалежній, суверенній та неподільній. Громадянство України – це свобода, гідність і честь. Це те, що ми захистили, і будемо захищати”, – підкреслив він.

Зеленський підкреслив, що Україна не відмовиться бути прикладом демократії для пострадянських країн й частиною цієї місії буде надання захисту, притулку та українського громадянства всім, хто готовий боротися за свободу.

За словами Зеленського, Україна надаватиме своє громадянство представникам усіх народів, які страждають від авторитарних та корумпованих режимів. У першу чергу – росіянам, які сьогодні страждають чи не найбільше.

Зеленський наголосив, що готовий до переговорів та висловив сподівання на найближчу зустрічі у Нормандському форматі, де Росія має продемонструвати “готовність до деескалації”.

Конкретним підтвердженням цієї готовності має стати взаємний обмін нашими громадянами у форматі “всіх на всіх” без винятків.

Зеленський також підкреслив, що готовий обговорювати “нові умови співіснування” України та Росії, з розумінням того, що нормалізація відбудеться тільки після повної деокупації Донбасу та Криму.