Це ще не кінець. Росіяни готують нові атаки дронами. У зоні ризику і тилові міста, Львів – не виняток. Навіть якщо ціль збили – є загроза падіння уламків. Боєголовка розбивається на сотні частин і летить донизу. Що робити, якщо летить дрон і чому не можна фотографувати уламки. Далі в репортажі журналістки Львівської хвилі Анастасії Хвалько.

 

Повітряні сили захищають нас від ракет, але не від уламків. Навіть найменший шматок може вбити. Тому людей просять ховатися в укриття. Що робити коли після обстрілу знайшли уламок, розповів керівник поліції Київщини Андрій Нєбитов.

«Закликаємо громадян, якщо ви виявили уламки, то обов’язково надайте інформацію до спеціальних служб або за телефоном «102». Надалі, за можливості, обмежити доступ сторонніх осіб до цього об’єкту та дочекатися поліцейських. А далі фахівці вже зроблять свою справу», – зазначив Андрій Нєбитов.

Але не можна публікувати фото уламків. Ця інформація корисна для російських спецслужб, каже речник повітряних сил Юрій Ігнат.

«Якщо ці уламки з наших ракет, тим паче, якщо це західне озброєння, то відповідно ворог розуміє яким типом озброєння ми відпрацювали в тому чи іншому місці. Це перше. Друге – викладають у себе в росії і показують, як украінскіє націоналісти зєнітнимі ракєтамі західного зразка вдарили по своїх же будинках, по своїх мешканцях, використовуючи це в цілях своєї пропаганди», – наголосив Юрій Ігнат.

Також не можна фотографувати маршрут дронів-камікадзе. Наступного разу вони можуть залетіти ще далі і вбити ваших земляків. Такої зброї у росіян багато.

Далі керівниця прес-центру оперативного командування Південь Наталія Гуменюк: «Вони отримали додаткову підтримку з Ірану і додаткові партії вже доставлено до пунктів запуску. Цілком ймовірно використання масованих ракетних атак, суто шахедних і мішаних ракетно-шахедних».

Під час тривоги не можна ховатися у під’їздах чи автівці, вони не врятують. Якщо побачили шахед в небі під час прогулянки – ляжте на землю та закрийте голову руками або сумкою.

© ТРК “Львівська Хвиля”